Opis projektu
Dwugodzinna prelekcja profilaktyczna z terapeutą ds. uzależnień od nowoczesnych mediów, który prowadzi spotkania w atrakcyjny dla młodzieży sposób i łatwo ,,łapie" z nią kontakt. Podczas spotkania poruszone są następujące tematy:
1. Gry komputerowe: - Czy gry uczą? - Skąd się bierze agresja graczy? - Kiedy mamy do czynienia z uzależnieniem? - Mikropłatności w grach - Esport - przyszłość, czy ślepa uliczka?
2. Telefon komórkowy: - Konsekwencje zaniedbania bliskich - Aspołeczność. Small Talk jako umiejętność utracona - Skala marnowania czasu. - Jak reagować, gdy przyjaciel ciągle siedzi w telefonie?
3. Internet i media społecznościowe: - Kto może nas zobaczyć w internecie? - Czy jesteśmy anonimowi i nienamierzalni? - Pozyskiwanie wiedzy w internecie - Hejt i jego konsekwencje - Jak radzić sobie z przemocą cyfrową
4. Podsumowanie: - Co robić gdy czujemy, że przeginamy? - Jak zmienia się nasze życie, gdy wprowadzimy cyfrowe zasady?
W ramach projektu w zależności od potrzeb i zainteresowania mogłoby odbyć się jedno lub dwa spotkania dla młodzieży szkolnej i wszystkich zainteresowanych mieszkańców miasta.
Krzysztof Piersa - terapeuta ds. uzależnień. Autor poradników „Komputerowy Ćpun 2.0” oraz „Złota Rybka w Szambie”. Przez wiele lat uzależniony od gier komputerowych, obecnie prowadzący zajęcia profilaktyczne w dziedzinie uzależnienia od nowoczesnych technologii i cyberzagrożeń. Przez osiem lat odbył ponad 1000 szkoleń w całej Polsce, ciesząc się przy tym pozytywnymi opiniami wśród bibliotek i szkół. Koszt każdego spotkania płatny dla autora to 900 zł brutto.
Uzasadnienie
Rozwijanie świadomości mieszkańców nt.uzależnienia od nowoczesnych technologii, cyberzagrożeń i problemów społecznych, które mogą z tego wyniknąć - izolacji społecznej, braku aktywności, pogorszenia kondycji psychicznej, apatii, depresji
Status projektu
Zweryfikowany pozytywnie